wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Systemy malarskie » System na posadzki betonowe na zewnątrz

System na posadzki betonowe na zewnątrz

Data dodania: 24-06-2014 Wyświetleń: 8425


System epoksydowo-poliuretanowy składa się z dwóch elementów:

1) Emalia epoksydowa chemoodporna wraz z rozpuszcalnikiem do epoksydów (proporcje poniżej) 1, max 2 warstwy o grubości 60 mic.

2) Farba poliuretanowa Radopur III 1 max 3 warstwy o grubosci 30 mic.

System epoksydowo-poliuretanowy przeznaczony jest również (oprócz zastosowania do elementów stalowych oraz zbiorników instalacji przesyłowej zewnętrznej) do nowoczesnych, dekoracyjno-ochronnych kompozycji lakierowych do zabezpieczania powierzchni betonowych eksploatowanych na zewnątrz pomieszczeń. Należą do nich tarasy, schody, balkony, rampy itp.
Koniecznym zabezpieczeniem jest farba poliuretanowa Radopur, która chroni przed szkodliwym działaniem światła słonecznego i promieni UV.

Podłoże czyli beton po najkrócej 28 dniach dojrzewania, powinnien być odtłuszczony, pozbawiony mleczka cementowego, odpylony, zagruntowany emalią epoksydową chemoodporną rozcieńczoną rozcieńczalnikiem w ilości ok 20%.

Podłoża mineralne powinny być oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń, dokładnie odtłuszczone i suche. Stare łuszczące się powłoki należy usunąć, podłoże starannie odtłuścić, przeszlifować i odpylić.

Przewidywana trwałość tego systemu w zależności od środowiska eksploatacji to 6-7 lat.

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Systemy malarskie